profile

Eyup Oz

Digital Monster

Istanbul, 34755, Turkey

Skills

Topluluk Yönetimi

Raporlama

Ekip Çalışması

Araştırma

About

Dijital/Sosyal Medya; *Hesap Yönetimi *İçerik Üretimi *Düzenli Raporlama(Socialbakers & Insights) *Dijital Kampanya Yönetimi *Dijital Stratejik Planlama *Dijital Medya Satın Alma(AdWords - FB Ads)

Education

Yeditepe Universitesi

Reklam Tasarımı ve İletişim , Reklam Tasarımı ve İletişim

July 2012 - July 2012

Yunusemre Anadolu Lisesi (Esk)

July 2006 - July 2006

Experience

Dijital&Sosyal Medya Uzmanı

Pure New Media , İstanbul/Karaköy

July 2013 - September 2013

FIAT Grubu bünyesinde bulunan Fiat/Alfa Romeo/Jeep/Lancia gibi global markalarının sosyal medya hesapları için içerikler yaratmakta ve sosyal medya yönetimlerini yapmaktayım. Bunların yanında medya satın alma konusunda da Allianz Grubu'nun Facebook Ads ve Google AdWords reklamlarını yönetmekteyim. *FIAT Türkiye - https://www.facebook.com/FIATTurkiye *Alfa Romeo Türkiye - https://www.facebook.com/AlfaRomeoTurkiye *Jeep Türkiye - https://www.facebook.com/JeepTurkiye *Lancia - https://www.facebook.com/LanciaTurkiye

Topluluk Yönetimi
Raporlama
Online Medya Satın Alma
Dijital&Sosyal Medya Uzmanı

Cloud Creative Network , İstanbul/Beşiktaş

March 2013 - July 2013

Carlsberg, Corona, Guinness gibi global markaların sosyal medya hesapları için içerikler yaratmakta ve sosyal medya yönetimlerini yapmaktaydım. Ayrıca dijital medya satın alma da yapmaktaydım (Facebook Ads). __ Responsible for the digital marketing strategies, project management of advertising projects and managing social media accounts(creating new contents) to many important brands which are global and local. Also managing Facebook Ads.. (between 10.000$ - 50.000$) *CARLSBERG (GLOBAL) - https://www.facebook.com/Carlsberg *CORONA TÜRKİYE - https://www.facebook.com/CoronaTurkiye *GUINNESS TÜRKİYE - https://www.facebook.com/GuinnessTurkiye *LEFFE (GLOBAL) - https://www.facebook.com/Leffe *HOEGAARDEN (GLOBAL) - https://www.facebook.com/Hoegaarden *PARROT TÜRKİYE - https://www.facebook.com/ParrotTurkiye *THE HOUSE OF MARLEY (GLOBAL) - https://www.facebook.com/TheHouseofMarley

Topluluk Yönetimi
Raporlama
Online Medya Satın Alma
Dijital&Sosyal Medya Uzmanı

Secretcv.com (Kurumsal İletişim Departmanı) , Istanbul/Kozyatağı

October 2011 - May 2013

Secretcv.com Kurumsal İletişim Departmanı bünyesinde oluşturduğumuz Türkiye’nin insan kaynakları merkezli ilk sosyal medya ajansı Sosyalik Medya’da sosyal medya uzmanı ve proje yöneticisi olarak çalıştım. Teknosa, Çanakkale Seramik, İpragaz, Koton, Collezione gibi Türkiye'nin önde gelen şirketleri ile çalıştık. • Mevcut sosyal medya hesapları için proje ve app fikirleri üretmek. • Yönetilen hesaplar için günlük ve haftalık çizelgelerin hazırlamak ve düzenli olarak raporlanmak. • Sosyal medya hesapları için yeni konseptler yaratmak ve takipçiye ulaşmak için yaratıcı yöntemler geliştirmek. • Yeni müşteriler için yeni sosyal medya accountları oluşturmak ve yol haritası belirlemek. (Sosyalik Medya) • İhtiyaç duyulduğu/talep edildiği takdirde Facebook Ads ve Google AdWords'te reklam oluşturulması ve yönetilmesi. • Düzenli sayfa raporlamaları yapmak.(günlük,haftalık)

Topluluk Yönetimi
Raporlama
Araştırma
Strategic Researcher

Groupon TR (Sehirfirsati.com) , Istanbul/Levent

December 2010 - July 2011

Dünya'nın en büyük ve önde gelen "Group Buying" girişimi ve şirketi Groupon'da yeni konseptlerin/trendlerin araştırılması konusunda görev aldım. Stratejik Planlama Departmanı'nda yer almamın katkısı ve çevremdeki insanlardan edindiğim tecrübe ile kısa sürede çok ciddi bir araştırma tutkusu ve bu araştırmalarımı raporlama yetisi kazandım. __________________________ Market Research & Analysis • Identified and researched trends in new categories by keeping acquaint of events and new trends. • Analyzed patterns and deal types that drive deal performance. • Worked on markets' strengths and opportunities through data, analysis and by developing a qualitative understanding of market dynamics. • Followed and analyzed competitors’ sales and performance on daily basis and prepared reports accordingly.

Araştırma
Raporlama
ex: PHP
Online Marketing & Social Media Intern

Vizyonmedya , Istanbul/Atasehir

May 2010 - December 2010

• Servis verdiğimiz tüm reklam kanalları hakkında müşterilerin bilgilendirilmesini sağlamak.(Google AdWords, Facebook Ads, Promoted Tweets)  • Yönetilen tüm kampanyaların düzenli takibi aynı zamanda müşteriye ve bağlı bulunan direktöre raporlanmak. • Sosyal medya üzerinden yeni nesil online marketing teknolojilerinin ve yeniliklerinin takip etmek. • Düzenli raporlama yapmak. (haftalık)

Araştırma
Raporlama
ex: PHP
Project Specialist

UNICEF Turkey , Istanbul/Beyoglu

October 2009 - May 2010

• F2F projesinin yatırım bütçesinin yönetimine yardım etmek.  • Proje sonuçlarının düzenli olarak takibi ve raporlanmasının kontrolünü sağlamak.  • Proje destekçilerinin aylık takibi ve doğrulanmasını sağlamak.  • Dünya çapında başarıya ulaşmış yaratıcı F2F projelerinin takibini yapmak ve UNICEF TURKİYE MİLLİ KOMİTESİ tarafından yürüttüğümüz projeye uygulamak.

Ekip Çalışması
Araştırma
ex: PHP

Workplace personality

100+

Company Size

12

Day Length

25+

Team Size

Loud

Noise Level

Formal

Dress Code

Copyright © 2021 Kinzaa.com. All rights reserved